שיפוץ חדרי רחצה

שיפוץ חדרי רחצה הוא אחד השיפוצים השכיחים ביותר שמבוצעים. במהלך השנים האחרונות השתנו חדרי הרחצה – הן מבחינה עיצובית והן בעקבות פיתוח פתרונות אינסטלציה חדשים ומתקדמים.

אפילו שמו של החדר השתנה מ"חדר אמבטיה" ל"חדר רחצה" – משום שיותר ויותר אנשים מעדיפים מקלחונים גדולים ומפנקים על חשבון אגניות האמבטיה. באופן כללי כשמדובר על שיפוץ חדרי רחצה, ניתן לומר כי כיום הנטייה היא לעצב ולתכנן את חדר הרחצה כ"ספא" הפרטי שלכם בבית.

 שיפוץ חדר רחצה

עבור מי ששוקל שיפוץ חדרי רחצה, ריכזנו את השינויים והחידושים
הפופולריים כיום:

חיפוי באריחים גדולים – אם בעבר האריחים שהשתמשו בהם לחיפוי קירות חדר הרחצה היו בגדלים של כ-20 סמ' X 20 סמ' או 20 סמ' X 40 סמ', היום עוברים לאריחים גדולים הרבה יותר. אריחים שכיחים הם בגודל 25 סמ' X 85 סמ' אבל חיפינו גם לא מעט חדרי רחצה באריחים גדולים יותר (120 סמ' X 60 סמ' למשל).

חיפוי באריחים גדולים יוצר תחושה של אחידות רבה יותר וזרימה. האריחים הגדולים גם מרשימים מאוד.

אסלה נסתרת – בחדרי הרחצה החדשים רואים פחות ופחות אסלות "מונובלוק" ויותר אסלות בעלות מיכל הדחה נסתר בקיר. יש לאסלות כאלו כמה יתרונות. מבחינה פונקציונלית, האסלות האלו קלות יותר לניקוי מכיוון שהן "מרחפות" ללא הרגל של אסלות ה"מונובלוק". מבחינה עיצובית הן יפות יותר, עדינות יותר ופחות בולטות בחדר.

אינטרפוצים, מערכות פינוק, ראשי גשם גדולים ותעלות ניקוז – העיצוב הגיע גם לאביזרים. לא עוד "טלפון" תולה על מוט במקלחת. המים יוצאים מראש טוש קבוע בקיר או בתקרה והפתיחה של המים מבוצעת מידית בקיר. הידית מגיעה לרוב עם בורר שמאפשר את העברת המים גם ל"טלפון" נפרד (המנגנון הזה מכונה אינטרפוץ 4 דרך).

אפילו החיתוך (הדי מכוער) של האריחים מסביב לניקוז במקלחת עובר שינוי. זאת בעקבות כניסתן לשוק של תעלות ניקוז מוארכות שמאפשרות שיפועים נוחים של האריחים עד אליהן.

מעבר לעיצוב, האינטרפוצים הופכים ליותר ויותר טכנולוגיים. כיום ישנם מנגנונים טרמוסטטים שמאפשרים לנו לשלוט בטמפרטורת המים שיוצאת מהברז כך שבכל פעם שנפתח את הברז מחדש, תצא אותה טמפרטורה של מים בלי לחכות למים החמים.

"ים של ברזים" – היום לקנות ברז זה בכלל לא פשוט. המבחר אדיר וקיימים הבדלים גדולים הן בעיצוב והן במחיר. למשל, את גובה הברז צריך להתאים לכיור – כיור מונח מחייב ברז גבוה יותר מכיור אינטגרלי. ישנם ברזים שיוצאים ממשטח הכיור וכאלו שיוצאים מהקיר שמעליו. ישנם ברזים מעוגלים וברזים בעלי זוויות ישרות. ברזים עם פיה ארוכה וברזים עם פיה קצרה.

ארון כיור מעוצב – כמו ארונות המטבח, כך גם חל "שדרוג במעמדם" של ארונות חדרי הרחצה. אנשים מקדישים מחשבה רבה לא רק לחלוקה הפנימית של הארון אלא גם לעיצוב שלו. ארון הכיור הוא אחד האביזרים המרשימים בחדרי הרחצה כיום. ישנים קטלוגים שלמים שמוקדשים רק לארונות אמבטיה ואפילו ישנן חנויות ונגרים שמתמחים בתחום זה בלבד.

לסיכום, חדר הרחצה כיום הפך מחדר אמבטיה שמשמש בעיקר לפונקציות שאליו הוא נועד, גם למעין "ספא" פרטי עבור המשתמשים בו. ומשום כך יש דגש רב על העיצוב בחדר הרחצה במקביל לפונקציונליות שלו.

הכותבות הנן שותפות במשרד "דואט עיצוב פנים" – משרד לתכנון, עיצוב פנים וניהול שיפוצים.

אולי יעניין אותך גם:

כללים להתאמת צבעים נכונה על פי גלגל הצבעים

טרנד חם בתחום התאורה – תאורת פחם ותאורת לד דמוי פחם

צור קשר

השאר הודעה ונחזור אליך בהקדם

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני