מהו תהליך העבודה עם מעצב פנים?

גם אם אתם בחרתם במעצבת פנים מומלצת או שמצאתם מישהי שמתמחה בעיצוב פנים שאהבתם באינטרנט – חשוב לוודא שהעבודה איתה כוללת מספר שלבים הכרחיים.

תהליך העבודה עם מעצבת פנים במרכז, כמו גם עם מעצבת פנים בשרון או מעצבת פנים בירושלים, אמור לכלול את השלבים הבאים:

שלב ראשון – הגדרת הצרכים וסגנון עיצובי

המעצבת תקיים אתכם פגישה ראשונה במטרה להבין את הצרכים שלכם, החלומות שלכם, והאפשרויות העומדות לרשותכם (כגון תקציב, לו"ז וכו'). המפגש יוקדש גם להכרת הבית או החלל אותו מבקשים לשפץ כולל תכניות מקוריות (אם יש).

שלב שני – תכנית חלוקת החלל ועיצובו

המעצבת תכין מספר תכניות אפשריות (לרוב בין שתיים-שלוש תוכניות). התכניות כוללות את חלוקת החלל (למשל חלוקה לסלון, פינת אוכל ומטבח) ומראות את מיקום הריהוט ואלמנטים עיצוביים נוספים כמו, קירות מיוחדים, עבודת נגרות, ריהוט וצבעים.
כדי לסייע בקבלת ההחלטה ובגיבוש התכנית הסופית, חלק מהמעצבות אף מציגות הדמיות תלת מימדיות שמטרתן להמחיש את התכנון והעיצוב.

תכנון ועיצוב דירה בחולון - דואט תכנון, עיצוב פנים וניהול שיפוצים

 

שלב שלישי – תכניות עבודה וכתב כמויות

לאחר בחירת התוכנית הסופית מתחיל שלב תכנון בפועל של נקודות החשמל והאינסטלציה, שרטוט קירות להרס ולבניה ועוד. חשוב שהמעצבת תכין את התכניות הללו תוך התייעצות עם אנשי מקצוע- בעת הצורך.

המעצבת אמורה להכין כתב כמויות המרכז את כל האלמנטים הנדרשים לשיפוץ/לעיצוב. כתב הכמויות מועבר לקבלן עבור הצעת מחיר ובהמשך על בסיס כתב הכמויות הזה יביא הקבלן את הציוד והחומרים הדרושים לעבודה.

שלב רביעי – בחירת ורכישת אביזרים ורהיטים

במהלך שלב זה מתבצעת בחירת האריחים והריצוף, מוצרי סניטציה, ארונות אמבטיה, תאורה וריהוט. המעצבת תלווה אתכם לחנויות שונות שאמורות להבחר לפי הטעם והתקציב שלכם. אנו ממליצות לשלב את המעצב בבחירת כל האלמנטים הללו משום שכל אלה הינם חלק משמעותי מעיצוב הבית.

בשלב זה לרוב מלווה המעצב את הלקוח בפגישות עם נגר/חברת מטבחים בכדי לתכנן את המטבח ואת שאר החללים בבית הדורשים אנשי מקצוע חיצוניים.

עיצוב פנים בשרון - דואט - תכנון ועיצוב פנים: יעלי לוי קופל, קלאודיה ויסברג ליבנה

 

שלב רביעי העבודות בשטח

במהלך השיפוץ המעצבת אמורה להגיע לאתר מספר פעמים כדי להנחות את בעלי המקצוע ולוודא שהעבודה מתבצעת בהתאם לתכניות. כמות הביקורים במקום ומועדם נקבעת בנפרד מול הלקוח והקבלן. אנשי המקצוע נמצאים בקשר טלפוני עם המעצבת ומתייעצים איתה במהלך העבודה. אנו ממליצות שהמעצבת שתבחרו תגיע לפחות בנקודות הזמן הבאות:

בתחילת העבודה כדאי לעבור עם הקבלן על תכניות העבודה בשטח ולסמן נקודות חשמל ואינסטלציה.

לאחר קבלת הריצוף והחיפוי – במטרה לוודא הנחה נכונה שלהם בחלל.

טרם הדבקת טפטים או בריקים, צביעת קירות מיוחדים- כדי להנחות את אנשי המקצוע.

בתום העבודה טרם עזיבת הקבלן את האתר- כדי לאשר את סיום העבודה.

מהו תהליך העבודה עם מעצב פנים?

 

שלב חמישי – "יום הקמה"

כשבוע-שבועיים לאחר סיום העבודות בדירה, אנו נוהגות לערוך "יום הקמה" שבו עושים את ה"פינישים" העיצוביים הקטנים – סידור נכון יותר של המדפים, האקססוריז וכו'.

לאחר מכן, לכם נשאר רק דבר אחד לעשות: 
ליהנות מבית חלומותיכם!

צור קשר

השאר הודעה ונחזור אליך בהקדם

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני