"להפוך את הלימון ללימונדה" – התמודדות עם אילוצים בשטח

מעצב פנים טוב צריך לדעת להתמודד עם אילוצים קיימים בשטח ולשלב אותם כחלק בלתי נפרד מהעיצוב.

אין ספק שהכי קל למעצב פנים לקבל חלל שאותו הוא יכול "לעצב מאפס".

אבל, מה קורה אם המעצב נתקל בעמוד שאי אפשר להסיר באמצע הסלון או בריהוט שהלקוח מבקש לא להחליף למרות שהוא כלל לא מתאים לעיצוב?

זהו השלב שבו מעצב טוב צריך להיות יצירתי ו"להפוך את הלימון ללימונדה". כלומר, למצוא דרך לשלב את העמוד או הרהיט כחלק בלתי נפרד מהעיצוב שלו.

לדוגמה, בדירת גן במודיעין רצו עיצוב בסגנון מודרני- חם. אבל, הם גם ביקשו שלא להחליף את המטבח הקיים וגם לא לצבוע אותו. על פי רוב, אנו רגילים שמטבח מודרני הוא לבן או אפור. אבל, המטבח בדירה הזו היה בצבע עץ וונגה חום כהה.

כדי להתאים את המטבח לסגנון המודרני, החלטנו דווקא לא להצניע אותו אלא להיפך:

דירת גן במודיעין1

על יד שבירת קירות בין המטבח והסלון, יצרנו חלל פתוח ומודרני.

התמודדות עם אילוצים בשטח

בחרנו בריהוט בעיצוב מודרני ועכשווי – כמו מזנון מינימאלי מרחף, תוך שילוב צבעוניות חמה שתתחבר עם העץ. כדי לחבר את הכל יחד, ריצפנו את החלל בפרקט דמוי עץ מודרני.

התוצאה- החלל הפך למרווח, מודרני ונעים, והמטבח משתלב היטב עם שאר הריהוט והעיצוב בחלל.

 

בדירה אחרת בראשון לציון ניצב במטבח עמוד שלא יכולנו לבטל. גם במקרה הזה החלטנו לא להצניע אותו אלא להפוך אותו לפרט עיצובי בחלל. העמוד חופה בבריקים ועליו "הולבש" דלפק עץ. על העמוד הותקנה תאורה שתדגיש את היופי של הבריקים.

 

התמודדות עם אילוצים בשטח

התמודדות עם אילוצים בשטח

 

כאמור, לפעמים אנו כמעצבות נדרשות לחשוב ולגלות יצירתיות כדי להתמודד עם אלמנטים קיימים בחלל. אנחנו, לפחות, מאוד אוהבות את האתגרים האלו, שמוסיפים לעבודנו ענין רב.

הכותבות בעלות משרד לתכנון, עיצוב פנים וניהול שיפוצים, המתמחות בעיצוב פנים במרכז, עיצוב פנים בשרון, ועיצוב פנים במודיעין ובאזור ירושלים.

 

צור קשר

השאר הודעה ונחזור אליך בהקדם

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני