במיוחד למתכננים שיפוצים במרכז הארץ: איך מנהלים נכון את השיפוץ?

האם יש חשיבות לעונות השנה כשמדובר בשיפוצים במרכז הארץ? האם אפשר להישאר לגור בבית במהלך השיפוץ? איך ממשיכים בחיים בזמן השיפוץ? כמה עצות למתלבטים.

על פי הסטטיסטיקות, כמות השיפוצים במרכז הארץ בחודשי הקיץ גדלה באופן משמעותי. למרות זאת, אחד היתרונות בשיפוצים במרכז, הוא מזג האוויר הנוח שיש גם בעונת החורף. בניגוד לאיזורים אחרים בארץ, דווקא במרכז הארץ הטמפרטורות הנוחות בחורף מאפשרות לעבוד באתרי בנייה במשך כל חודשי השנה.

אם אתם נמנים עם המתעניינים בשיפוצים במרכז, ודאי יעניין אתכם לדעת ששיפוץ בית או דירה יכול להמשך זמן רב, אך גם יכול להמשך בין חודש לחודשיים בלבד. זה אמנם תלוי בהיקף השיפוץ, אך באופן מפתיע, זה תלוי במידה רבה גם בכם. אופן התכנון והניהול של השיפוץ יכול להשפיע באופן משמעותי על משך השיפוץ. משום כך, אחת ההתלבטויות המרכזיות כשניגשים לשיפוץ היא- האם כדאי להמשיך לגור בבית בתקופת השיפוץ, או שעדיף לעזוב אותו?

כמו בכל דבר, יש יתרונות וחסרונות בשתי האפשרויות. מצד אחד, מעבר למקום אחר בתקופת השיפוץ יכול להוות הוצאה בלתי מבוטלת, הדורשת התארגנות. אך מצד שני, מגורים באתר בניה אינם פשוטים, בעיקר כשמשפצים ומחליפים את המטבח ואת חדרי הרחצה. זאת יכולה להיות תקופה של אי נוחות למשפחה כולה, במיוחד אם יש ילדים.

אם אתם נמנים עם האנשים שחושבים על שיפוצים במרכז, בירושלים, או בכל מקום אחר בארץ, אנו ממליצות להיעזר במנהל לשיפוץ ולבצע את השיפוץ במהלך אחת החופשות. כשיגיע שלב ההריסות ובעיקר שלב פירוק המטבח, תוכלו להיעדר מהבית לכמה ימים – לטייל, להתפנק בבית מלון או אפילו לטוס לחו"ל. מצד שני, אם החלטתם לא לצאת לחופשה, מנהל השיפוץ יאפשר לכם להמשיך לעבוד מבלי שתצטרכו לקחת ימי חופשה מהעבודה. השיפוץ ינוהל על ידי מנהל השיפוץ שידאג לקבלת הסחורה, לניהול לוחות הזמנים, להדרכת אנשי המקצוע לפי התכניות ולבקרה על ביצוע העבודות. אתם תחזרו לאחר שהריצוף יונח, המטבח יורכב והלכלוך העיקרי כבר פונה.

אם החלטתם להמשיך לגור בבית בתקופת השיפוץ, חשוב לתכנן היטב את לוח הזמנים של העבודה. למשל, אם משפצים כמה חדרי רחצה, לדאוג שתמיד יהיה חדר רחצה אחד פעיל ולשפץ את חדרי הרחצה בזה אחר זה ולא במקביל. גם במקרה כזה, אנו ממליצות להיעזר במנהל שיפוץ מיומן שיכול לסייע לכם לנהל את תהליך השיפוץ כך שסדר היום שלכם כמעט ולא יפגע.

הכותבות- קלאודיה ויסברג ליבנה ויעלי לוי קופל, הן בעלות המשרד "דואט" המתמחה בתכנון, עיצוב פנים וניהול שיפוצים.

צור קשר

השאר הודעה ונחזור אליך בהקדם

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני