איך מתאימים את הבית לחיים בזמן הקורונה?

השנה האחרונה הייתה מורכבת ומוזרה. הרבה דברים השתנו בהתנהלות היומיומית שלנו ואנחנו מוצאים את עצמנו מבלים הרבה יותר זמן בבית. חלק מאתנו אפילו עובד מהבית. השינוי באורח החיים מוביל לשינוי בתפקוד הבית.

בעבר רוב האנשים היו מגיעים הביתה בשעות אחר הצהרים ושוהים בעיקר במטבח, בסלון ובחדר השינה. היום השימוש בחלל הבית השתנה- חלקנו זקוקים לאזור שקט ונפרד לעבודה, משפחות עם ילדים זקוקות ליותר הפרדה בין חברי המשפחה, הצעצועים ודברי היצירה מפוזרים בסלון ובמטבח, ועוד.  

 

ישנן כמה דרכים להתאים את הבית לצרכים המשתנים שלנו בלי להוציא סכום עתק ומבלי להיכנס לשיפוץ מיותר.

 

  1. קודם כל תגדירו במדויק מה הדברים שמפריעים לכם בהתנהלות הבית והמשפחה כרגע. כך יהיה לכם קל יותר למצוא את הכיוון הנכון לפתרון.
  2. תבדקו האם יש אזורים "מבוזבזים" בחלל. למשל – בחלק מהדירות יש מעין נישה לא מנוצלת במסדרון שבין החדרים. בנישה הזו אפשר להעמיד שולחן קטן ועליו מחשב. האזור הזה מופרד יחסית משאר הבית ואפשר יהיה לעבוד בו או לפצל את הילדים כך שחלקם ישחקו בחדרים וחלקם יהיו במחשב.
  3. תבחרו בריהוט חכם. באיקאה, למשל, יש שולחן שהמשטח העליון שלו מתקפל והוא הופך למעין קופסה צרה כשהוא לא בשימוש. אפשר להכניס שולחן כזה לחדר השינה של ההורים וליצור פינת עבודה זמנית עד שנחזור לשגרה.
  4. אל תתנו לכל חומרי היצירה והצעצועים להסתובב בכל הבית. אם הגדרתם שאת היצירה הילדים עושים על האי במטבח, קחו כמה סלסלות נחמדות וסדרו בהן את חומרי היצירה. כבר המטבח יראה יותר מסודר ונעים.
  5. אם יש לכם כבר חדר משחקים או חדר עבודה ייעודי, יכול להיות שהוא הפך עם השנים לחדר משחקים/מחסן/חדר כביסה. זה הזמן להחזיר לחדר את הייעוד שלו ולהפוך אותו למקום שנחמד לשהות בו. תשתמשו בסלסילות כדי להכניס סדר בחפצים. אתם יכולים לצבוע את אחד הקירות בצבע אחר. אם אתם יצירתיים, אתם יכולים לסמן באמצעות טייפ פס לרוחב או לאורך הקיר ולצבוע אותו בצבע שונה. משפחות עם ילדים גדולים יותר, יכולות לעשות את זה יחד כפעילות משפחתית. אם יש בחדר מיטה, אפשר לבחור כיסוי מיטה וכריות כדי להפוך אותה לספה שכיף לרבוץ עליה.

 

ישנן עוד דרכים רבות להתאים את הבית שלנו לאורח החיים בזמן הקורונה. נשמח לסייע ברעיונות נוספים.

 

הכותבות

יעלי לוי קופל וקלאודיה ויסברג ליבנה

"דואט" תכנון ועיצוב פנים

צור קשר

השאר הודעה ונחזור אליך בהקדם

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני